Kategorii produktów

Skontaktuj się z nami

Shandong Renfeng Special Materials Co., Ltd

Dodaj: No.1 Renfeng Road, Qifeng, Huantai, Zibo, Shandong, Chiny 256407

Tel: 86-533-8690983/8688836

Faks: 86-533-8690158

Adres e-mail:ZPF@sdrenfeng.com

wzy@sdrenfeng.com

Web:www.sdrenfeng.com/EIndex.asp

Jak korzystać z bibuły filtracyjnej robi eksperymentów chemicznych

- Oct 09, 2015 -

Zewnątrz bibuły filtracyjnej oprócz filtrowania, stosuje się często w innych doświadczeń, takich jak Nafta do ssania powierzchnię filtracyjną potasu, sodu, Użyj papieru filtru jako nośnik płomień reakcji, za pomocą filtru papier laminowany komórki eksperymentów, spray kolor reakcji z bibuły filtracyjnej, i tak dalej. Następujące przytoczyć kilka przykładów innowacyjnych, przedstawiciela:


1, reakcji pomiędzy sodu i wody


1.1 operacja


Uwzględniać Petriego, 1/2 objętości wody, dodać kilka kropli roztworu fenoloftaleiny, starannie wyciąć okrągły bibułę filtracyjną wysłany na takiej powierzchni, za pomocą pęsety do fasoli wielkości ziarna sodu metalu, po usunięciu paliwa umieszczony na mokro bibułę filtracyjną i pokrycie dużej zlewce. Ponieważ nie można pływać sodu na bibułę filtracyjną, ich reakcja jest łatwe do akumulacji, sodu można zobaczyć na bibułę filtracyjną stapia się w piłkę, a po krótkiej chwili i dać żółty płomień i produkuje dużo białego dymu (produkt jest światło żółte nadtlenek sodu, gdy rzeczywisty obserwacji dymu kolor jest biały), gradient czerwony filtr w roztworze wody.


1.2 szczegóły


(1) filtr nie może być zanurzone w wodzie, to może unosić się na wodzie lub sodu nie palić.


(2) potasu metali reaguje z wodą można stosować te metody.


(3) na mokro bibułę filtracyjną reakcji sodu i nie cząstek sodu pływanie wokół zjawiska channeling i plusk, co sugeruje, że zmiany w reakcji warunki są przyczyną zjawiska zmian.


(4) eksperyment ma zaletę: zjawiska w reakcji pomiędzy sodu i wody nie tylko zobaczyć, ale również można zaobserwować zjawisko eksperyment sodu spalania w powietrze doświadczalnie zwiększone bezpieczeństwo i wolne od zanieczyszczeń.


Related Products