Kategorii produktów

Skontaktuj się z nami

Shandong Renfeng Special Materials Co., Ltd

Dodaj: No.1 Renfeng Road, Qifeng, Huantai, Zibo, Shandong, Chiny 256407

Tel: 86-533-8690983/8688836

Faks: 86-533-8690158

Adres e-mail:ZPF@sdrenfeng.com

wzy@sdrenfeng.com

Web:www.sdrenfeng.com/EIndex.asp

Dlaczego jest celuloza najczęściej najlepszym wyborem dla mediów filtr samochodowy?

- Jan 01, 2016 -

W większości zastosowań w dziedzinie filtr lube, paliwa i powietrza celuloza mediów jest lepszym wyborem niż syntetyczne media. Ponownie dlatego głównie odnosi się do zdolności produkcyjnych lub filtr życia. Aby wyjaśnić, dlaczego, konieczne jest opis procesu filtrowania.

Mediów filtr automtoive celuloza jest wytwarzany z włókien o różnych rozmiarach. Na górnej warstwy mediów włókna są fluffed, a nie zbita w dół.

Gdy płyn i zanieczyszczeń są przekazywane za pośrednictwem mediów, wiele cząstek zbierać na puszysty włókien na powierzchni i nie podróżują dalej do arkusza. To jest określane jako "adsorpcji" ponieważ cząsteczki przylegają do włókien.

Więcej z tej techniki separacji media dotyczy bardziej małe cząstki mogą być oddzielone zanim dotrą one do mediów, po stronie ekranu, w pomieszczeniach małych porów. To utrzymuje te małe cząstki z podłączeniem mediów.

Kolejną zaletą mediów filtr celulozy jest, że media będzie zazwyczaj grubsze. Grubsze to, tym więcej czasu cząstki spędzić podróżując przez media. Za każdym razem płynu zmienia kierunek wokół włókna, pęd cząstki trzyma im podróżowanie w tym samym kierunku idą i są prowadzone w włókna.

To oddzielenie cząstek jest określane jako "uderzenie". Podobnie jak w przypadku adsorpcji, więcej uderzenie, które stosuje się media, więcej cząstek są oddzielone bez Zatykanie porów mocno przestrzeń po stronie ekranu.

Syntetyczne mediów oddzielne niektóre cząstki z adsorpcji i uderzenie, ale gładkie włókna nie posiadają cząstki w miejscu i oni są zmywane z płynem, podróżując przez media. Syntetyczne mediów przede wszystkim używa cząstek separacja techniką "bezpośrednie przechwytywanie połączeń." To jest, jak większość ludzi myśli, że wszystkie filtrowanie jest wykonywane.

Bezpośredniego przechwytywania jest po prostu oddzielanie cząstek przekazując płynu przez przestrzenie porów, które są wystarczająco małe, aby je złapać. Jednak skoro wszystkie pory są podłączone z zanieczyszczeń, filtr jest podłączony i jego życie się skończyło.

Bo lepiej w adsorpcji i uderzenie jest celuloza mediów, można go usunąć więcej zanieczyszczeń niż szkło media bez Zatykanie porów spacji.

Syntetyczne media mogą być tworzone z korzyści płynących z celulozy mediów? To okaże się w przyszłości. Faktem jest, że media na bazie celulozy i media szkła mają miejsce w dzisiejszym rynku filtr.

Related Products